A A A

ZALETY SYSTEMU

 

solaredge 1 300x64

 

     SolarEdge jest synonimem dla optymalizacji mocy systemów fotowoltaicznych na poziomie paneli. Oprócz falownika w skład systemu fotowoltaicznego wchodzą także optymizery mocy, które są małymi urządzeniami mocowanymi albo na panelu PV (add-on) lub są już bezpośrednio wbudowane zamiast klasycznego boksu przyłączeniowego (embedded). Warto zaznaczyć, że optymizery odnotowują wydajność każdego modułu z osobna. Wyniki można sprawdzić na portalu monitorującym SolarEdge. Dodatkowo optymizer mocy jest wzbogacony o funkcję SafeDC™. Pozwala ona automatyczne zatrzymanie napięcia DC modułów, w przypadku przerwania zasilania z sieci lub gdy inwerter zostanie wyłączony.

 

 

Zastosowanie optymizerów pozwala na osiągnięcie do 25% więcej energii z każdego modułu

  • Znakomita sprawność (99,5%)
  • Unikatowe rozwiązanie, które zapobiega problemowi niedopasowania modułów lub częściowego zacienienia
  • Maksymalne wykorzystanie powierzchni dzięki elastycznemu systemowi projektowania instalacji
  • Redukcja napięcia każdego modułu – przy montażu lub w przypadku pożaru
  • Wyjątkowo proste zarządzanie instalacją dzięki monitoringowi każdego modułu oddzielnie

 

Największe korzyści rozwiązania Solaredge:

  • Do 25 % większa skuteczność pracy instalacji fotowoltaicznej – większa ilość wytworzonej energii to przede wszystkim znacznie szybszy czas zwrotu inwestycji w elektrownie fotowoltaiczna. Dużą skuteczność uzyskuje się dzięki nowoczesnej technologii, dzięki której każdy panel fotowoltaiczny pracuje na indywidualnie, osiągając swoje maksimum!

  • Monitorowanie pojedynczego modułu fotowoltaicznego – właściciel elektrowni słonecznej sam monitoruje i kontroluje prace poszczególnych paneli. W przypadku spadku mocy jednego panela PV lub wykrycia błednej, mniej wydajnej pracy modułu może natychmiast to wykryć i naprawić
  • Całkowite wykorzystanie dachu i maksymalna elastyczność projektowania systemu. Optymizery mocy dostarczają falownikowi trwałe napięcie, co oznacza nie tylko najlepszą możliwą sprawność, ale także swobodę w projektowaniu systemu. Z SolarEdge można projektować dłuższe łańcuchy paneli o niejednakowej długości, a w nich mogą być umieszczone panele o różnej orientacji, nachyleniu lub mocy.Ograniczenia techniczne klasycznej technologii nie pozwalają na to. Dzięki optymizerom można wykorzystać każdą powierzchnię dachu, gdzie zmieści się przynajmniej jeden panel. Większe wykorzystanie powierzchni oznacza większą moc systemu oraz większe zyski.
  • Funkcje bezpieczeństwa – Nawet po odłączeniu falownika panele na dachu stale pracują i w kablach jest niebezpieczne napięcie (zwykle 1000 V) zagrażające pracownikom serwisowym lub strażakom. Strażacy mają prawo, w razie pożaru odmówić gaszenie. Jednak SolarEdge posiada wbudowaną funkcję bezpieczeństwa SafeDC, która automatycznie redukuje napięcie optymizera (panela) do bezpiecznego 1 V.

 

logo twojdach

wypozyczto

bus ocieplenia

logo